Stowarzyszenie Prawników Rynku Motoryzacyjnego zrzesza obecnie kilkudziesięciu indywidualnych prawników i kancelarii – specjalistów w różnych dziedzinach prawa motoryzacyjnego.

Poniżej znajduje się tylko kilka ich losowo wybranych profili. Jeżeli poszukujesz konkretnego prawnika możesz skorzystać z wyszukiwarki . Wystarczy wypełnić jedną rubrykę lub kilka dla bardziej szczegółowego wyszukiwania.

W celu znalezienia kancelarii można skorzystać z mapy na dole strony.

Zatwierdzono
radca prawny
Dorota Szturemska
radca prawny
Kontakt:

+48 503 502 680

dorota.szturemska@gmail.com

O mnie:

Radca prawny świadcząca doradztwo niezależnym dystrybutorom pojazdów. Prowadzi kompleksową obsługę przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej m.in. firmy oferującej "auta na abonament", internetowej platformy obsługującej detaliczny obrót pojazdami oraz wielomarkowego salonu samochodowego. Posiada bogate doświadczenie w zakresie transgranicznych aspektów obrotu pojazdami w szczególności w kwestiach podatku akcyzowego. Opiniuje umowy: bankowe, leasingu, kredytu oraz najmu samochodów.

Specjalizacja:: Warsztaty niezależne, Kredyty / Leasingi, Wypożyczalnie samochodów
Zatwierdzono
adwokat
Maciej Krotoski
adwokat
O mnie:

Partner w kancelarii M. Krotoski Adwokaci i Radcy Prawni Spółka Komandytowa, od kilkudziesięciu lat specjalizującej się w obsłudze sektora motoryzacyjnego. W bieżącej praktyce prawnej stale doradza podmiotom gospodarczym z sektora dystrybucji pojazdów. Ponadto kierował zespołem przeprowadzającym transakcję nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa przez wiodącą grupą kapitałową z branży motoryzacyjnej. Redaktor naczelny serwisu www.moto-prawo.pl.

Specjalizacja:: Dealerzy, ASO, Rynek części, Sprawy sądowe, Floty i samochody firmowe
Zatwierdzono
doradca podatkowy
Bartosz Mazur
doradca podatkowy
Kontakt:

+ 48 530 141 357

bartosz.mazur@taxens.pl

O mnie:

Menedżer i doradca podatkowy w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu podatków VAT i CIT. Doradza zarówno importerom i dealerom, jak i firmom leasingowym, dzięki czemu zna problemy branży motoryzacyjnej z perspektywy wszystkich zainteresowanych podmiotów. W toku dotychczasowej kariery brał udział w projektach związanych m.in. z wdrażaniem procedur podatkowych, programów motywacyjnych czy regulaminów samochodowych. Prowadził także przeglądy podatkowe i due dilligence.
Autor wielu publikacji i komentarzy w prasie branżowej. Współautor książek „Meritum podatki 2019”, „Zmiany w podatkach i księgowości 2018” oraz „Zmiany w podatkach i księgowości 2019”.

Specjalizacja:: Dealerzy, Komisy / Samochody używane, ASO, Warsztaty niezależne, Rynek części, Podatki
Zatwierdzono
radca prawny
Maciej Chrzan
radca prawny
Kontakt:

+22 246 00 30

maciej.chrzan@jara-law.pl

O mnie:

Kieruje Zespołem Prawa Nieruchomości, wchodzącym w skład praktyki Prawa Spółek oraz Fuzji i Przejęć w kancelari JDP. Od kilkunastu lat specjalizuje się w bieżącym i transakcyjnym doradztwie prawnym dla klientów z branży nieruchomości oraz motoryzacyjnej. Obsługuje transakcje związane z nabywaniem, sprzedażą oraz najmem nieruchomości komercyjnych. Odpowiada również za projekty finansowania i refinansowania inwestycji. Doradza w zakresie joint venture, finansowania projektowego, finansowania prowadzenia działalności oraz w zakresie restrukturyzacji grup kapitałowych.

Specjalizacja:: Dealerzy, Producenci / Importerzy pojazdów, ASO, Rynek części, Sprawy sądowe, Postępowanie arbitrażowe
Zatwierdzono
radca prawny
Paweł Tuzinek
radca prawny
Kontakt:

+48 694 246 921

p.tuzinek@zds.org.pl

O mnie:

Prezes Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego, radca prawny Związku Dealerów Samochodów. Od 2010 roku świadczy pomoc prawną polskim dealerom, odpowiadając na bieżące problemy prawne tej branży. Opiniował niemal wszystkie nowe umowy dealerskie i stale opiniuje większość dokumentów kierowanych do sieci dealerskich przez importerów, ubezpieczycieli, banki i inne podmioty. Stale uczestniczy w procesach tworzenia prawa, przygotowując opinie, stanowiska i postulaty w imieniu branży.

Specjalizacja:: Dealerzy, ASO, Elektromobilność / Autonomika
Zatwierdzono
doradca podatkowy
Marta Szafarowska
doradca podatkowy
Kontakt:

+48 508 135 727

marta.szafarowska@taxens.pl

O mnie:

Partner, doradca podatkowy w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe. Specjalizuje się w zakresie szeroko rozumianych problemów podatkowych dla branży leasingowej, motoryzacyjnej i FMCG. Rozumie procesy leasingowe i umiejętnie wypracowuje praktyczne rozwiązania. Wieloletni ekspert i w okresie wielu lat doradca podatkowy Związku Polskiego Leasingu. Posiada wiedzę i bogate doświadczenie w doradztwie z zakresu CIT, VAT, PIT i akcyzy.
Oprócz bieżącego doradztwa na rzecz największych polskich firm leasingowych, motoryzacyjnych i farmaceutycznych, specjalizuje się również w prowadzeniu postępowań podatkowych i sądowo-administracyjnych. Reprezentowała klientów zarówno przed sądami administracyjnymi, jak i Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Autorka wielu publikacji z obszaru leasingu i jego aspektów podatkowych, m. in. „ABC Leasingu” wydanej przez Związek Polskiego Leasingu. Wielokrotnie wskazywana przez magazyn International Tax Review jako jeden z najlepszych doradców podatkowych w Polsce specjalizujących się w podatkach pośrednich.

Specjalizacja:: Producenci / Importerzy pojazdów, Podatki, Kredyty / Leasingi, Ubezpieczenia, Sprawy sądowe, Floty i samochody firmowe
Przejdź do strony:
1 2 3

Wyszukaj

Kategoria

W promieniu Dystans: KM

Status

Uzyskaj wskazówki

Pokaż odległość w

Użyj swojej lokalizacji

Wynik wyszukiwania: 0
Ładuję...

Wskazówki dojazdu

Top