Stowarzyszenie Prawników Rynku Motoryzacyjnego zrzesza obecnie kilkudziesięciu indywidualnych prawników i kancelarii – specjalistów w różnych dziedzinach prawa motoryzacyjnego.

Poniżej znajduje się tylko kilka ich losowo wybranych profili. Jeżeli poszukujesz konkretnego prawnika możesz skorzystać z wyszukiwarki . Wystarczy wypełnić jedną rubrykę lub kilka dla bardziej szczegółowego wyszukiwania.

W celu znalezienia kancelarii można skorzystać z mapy na dole strony.

Zatwierdzono
adwokat
Marcin Wynimko
adwokat
Kontakt:

+48 510 735 385

marcin@wynimko.pl

O mnie:

Adwokat i wspólnik w Kancelarii Prawa Gospodarczego i Podatkowego Wynimko i Partnerzy. Od początku swojej kariery zawodowej zajmuje się bieżącą obsługą przedsiębiorstw. W ramach prowadzonej praktyki zajmuje się obsługą korporacyjną i doradztwem dla największego na Podlasiu i jednego z największych w Polsce dealera samochodów.

Specjalizacja:: Dealerzy, ASO, Spory z ubezpieczycielami, Podatki, Sprawy sądowe
Zatwierdzono
adwokat
Maciej Krotoski
adwokat
O mnie:

Partner w kancelarii M. Krotoski Adwokaci i Radcy Prawni Spółka Komandytowa, od kilkudziesięciu lat specjalizującej się w obsłudze sektora motoryzacyjnego. W bieżącej praktyce prawnej stale doradza podmiotom gospodarczym z sektora dystrybucji pojazdów. Ponadto kierował zespołem przeprowadzającym transakcję nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa przez wiodącą grupą kapitałową z branży motoryzacyjnej. Redaktor naczelny serwisu www.moto-prawo.pl.

Specjalizacja:: Dealerzy, ASO, Rynek części, Sprawy sądowe, Floty i samochody firmowe
Zatwierdzono
doradca podatkowy
Bartosz Mazur
doradca podatkowy
Kontakt:

+ 48 530 141 357

bartosz.mazur@taxens.pl

O mnie:

Menedżer i doradca podatkowy w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu podatków VAT i CIT. Doradza zarówno importerom i dealerom, jak i firmom leasingowym, dzięki czemu zna problemy branży motoryzacyjnej z perspektywy wszystkich zainteresowanych podmiotów. W toku dotychczasowej kariery brał udział w projektach związanych m.in. z wdrażaniem procedur podatkowych, programów motywacyjnych czy regulaminów samochodowych. Prowadził także przeglądy podatkowe i due dilligence.
Autor wielu publikacji i komentarzy w prasie branżowej. Współautor książek „Meritum podatki 2019”, „Zmiany w podatkach i księgowości 2018” oraz „Zmiany w podatkach i księgowości 2019”.

Specjalizacja:: Dealerzy, Komisy / Samochody używane, ASO, Warsztaty niezależne, Rynek części, Podatki
Zatwierdzono
radca prawny
Danuta Zawada-Miernik
radca prawny
Kontakt:

+48 507 132 793

danuta@zawada-miernik.pl

O mnie:

Zajmuje się kompleksową obsługą przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej, w tym jednego z największych i najprężniej rozwijających się dealerów samochodów. Specjalizuje się w prawie handlowym, cywilnym, gospodarczym i prawie pracy. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych i mediacji. Prowadzi szkolenia dla branży motoryzacyjnej. Ponadto obszary praktyki to proces inwestycyjny i audyty prawne nieruchomości, podział spółek i przejęcia zorganizowanych części przedsiębiorstwa.

Specjalizacja:: Dealerzy, Komisy / Samochody używane, ASO, Spory z ubezpieczycielami, Wady pojazdu, Sprawy sądowe
Zatwierdzono
radca prawny
Piotr Tosik
radca prawny
Kontakt:

+48 664 956 582

p.tosik@primolege.pl

O mnie:

Radca prawny od 2010 roku, wspólnik w Kancelarii Primo Lege Ossowski Tosik Kuniewski sp.k. z siedzibą w Łodzi. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego. Specjalizuje się w prawie rynku motoryzacyjnego, świadcząc pomoc prawną wiodącym przedstawicielom tej branży na rynku lokalnym, w szczególności dealerom oraz ASO.
W toku świadczonej obsługi zajmuje się głównie roszczeniami związanymi ze sprzedażą pojazdów i usług serwisowych.

Specjalizacja:: Dealerzy, ASO, Spory z ubezpieczycielami, Wady pojazdu, Podatki, Sprawy sądowe
Zatwierdzono
doradca podatkowy
Jerzy Martini
doradca podatkowy
Kontakt:

+48 509 853 669

jerzy.martini@martinitax.pl

O mnie:

Najlepszy doradca podatkowy zajmujący się VAT w Polsce (wg Rankingu Rzeczpospolitej 2018). Wymieniany jako czołowy polski ekspert podatkowy przez Chambers and Partners oraz International Tax Review. Z sukcesem reprezentował klientów w postępowaniach przed Trybunałem Sprawiedliwości UE w Luxemburgu m.in. w głośnej sprawie dotyczącej prawa do odliczenia VAT przy nabyciu samochodów z tzw. „kratką" (C-414/07 Magoora). Jest przewodniczącym zespołu VAT Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan.

Specjalizacja:: Dealerzy, Producenci / Importerzy pojazdów, Rynek części, Podatki, Sprawy sądowe, Floty i samochody firmowe
Przejdź do strony:
1 2 3

Wyszukaj

Kategoria

W promieniu Dystans: KM

Status

Uzyskaj wskazówki

Pokaż odległość w

Użyj swojej lokalizacji

Wynik wyszukiwania: 0
Ładuję...

Wskazówki dojazdu

Top