Stowarzyszenie Prawników Rynku Motoryzacyjnego zrzesza obecnie kilkudziesięciu indywidualnych prawników i kancelarii – specjalistów w różnych dziedzinach prawa motoryzacyjnego.

Poniżej znajduje się tylko kilka ich losowo wybranych profili. Jeżeli poszukujesz konkretnego prawnika możesz skorzystać z wyszukiwarki . Wystarczy wypełnić jedną rubrykę lub kilka dla bardziej szczegółowego wyszukiwania.

W celu znalezienia kancelarii można skorzystać z mapy na dole strony.

Zatwierdzono
adwokat
Maciej Krotoski
adwokat
O mnie:

Partner w kancelarii M. Krotoski Adwokaci i Radcy Prawni Spółka Komandytowa, od kilkudziesięciu lat specjalizującej się w obsłudze sektora motoryzacyjnego. W bieżącej praktyce prawnej stale doradza podmiotom gospodarczym z sektora dystrybucji pojazdów. Ponadto kierował zespołem przeprowadzającym transakcję nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa przez wiodącą grupą kapitałową z branży motoryzacyjnej. Redaktor naczelny serwisu www.moto-prawo.pl.

Specjalizacja: Dealerzy, ASO, Rynek części, Sprawy sądowe, Floty i samochody firmowe
Zatwierdzono
Marcin Kolasiński
radca prawny
Kontakt:

+48 606 878 360

marcin.kolasinski@krklegal.pl

O mnie:

Radca prawny, posiada bogate doświadczenie w kwestiach związanych z ochroną konkurencji i konsumentów, zwalczeniem nieuczciwej konkurencji, zamówieniami publicznymi, compliance, bezpieczeństwem produktów, rozwiązaniami prawnymi sektorów regulowanych oraz doradztwem korporacyjnym. Pracował w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, gdzie uczestniczył w procesie tworzenia ustaw implementujących do polskiego porządku prawnego rozwiązania prawa unijnego. Następnie pracował w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Ochrony Konkurencji. W tym czasie odbył staż w Dyrektoriacie ds. Konkurencji Komisji Europejskiej. Następnie przez ponad osiem lat pracował w kancelarii Baker & McKenzie, gdzie jako partner, szef praktyki prawa konkurencji i regulacji, reprezentował klientów w postępowaniach m.in. przed Prezesem UOKiK, Komisją Europejską oraz polskimi i unijnymi sądami. Jest współautorem komentarza do ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, a także autorem licznych publikacji w prasie codziennej, wydawnictwach branżowych i specjalistycznych czasopismach prawniczych.

Specjalizacja: Dealerzy, Producenci / Importerzy pojazdów, Prawo konkurencji, Sprawy sądowe
Zatwierdzono
adwokat
Marcin Wynimko
adwokat
Kontakt:

+48 510 735 385

marcin@wynimko.pl

O mnie:

Adwokat i wspólnik w Kancelarii Prawa Gospodarczego i Podatkowego Wynimko i Partnerzy. Od początku swojej kariery zawodowej zajmuje się bieżącą obsługą przedsiębiorstw. W ramach prowadzonej praktyki zajmuje się obsługą korporacyjną i doradztwem dla największego na Podlasiu i jednego z największych w Polsce dealera samochodów.

Specjalizacja: Dealerzy, ASO, Spory z ubezpieczycielami, Podatki, Sprawy sądowe
Zatwierdzono
adwokat
Grzegorz Kopeć
adwokat
Kontakt:

+48 601 420 247

grzegorz.kopec@adwokatura.pl

O mnie:

Adwokat wykonujący zawód w Kancelarii Franik – Kopeć z siedzibą w Katowicach. Od początku swojej kariery zawodowej zajmuje się bieżącą obsługą prawną przedsiębiorstw. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych z zakresu spraw handlowych, cywilnych i gospodarczych. W ramach prowadzonej praktyki od ponad 20 lat zajmuje się kompleksową obsługą prawną przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej, w tym jednego z największych i najprężniej rozwijających się dealerów samochodowych na Śląsku. Doradza w zakresie roszczeń wynikających z rękojmi, gwarancji, opiniuje umowy leasingu, kredytu oraz najmu samochodów. Z powodzeniem reprezentuje Klientów w sprawach sądowych związanych ze sprzedażą pojazdów i świadczeniem usług serwisowych.

Specjalizacja: Dealerzy, Producenci / Importerzy pojazdów, ASO, Spory z ubezpieczycielami, Likwidacja szkód, Sprawy sądowe, Rzeczoznawstwo samochodowe
Zatwierdzono
doradca podatkowy
Marek Wojda
doradca podatkowy
Kontakt:

+48 506 164 015

marek.wojda@martinitax.pl

O mnie:

Doradca podatkowy, współzałożyciel i Partner w kancelarii Martini i Wspólnicy. W toku swojej kariery współpracował z importerami, producentami części oraz dealerami samochodowymi. Był pełnomocnikiem podatnika przed Trybunałem Sprawiedliwości UE w sprawie C-395/09 Oasis East. Jest współautorem komentarza do Dyrektywy VAT (Unimex) oraz ustawy o VAT (CH Beck, wcześniej Difin), autorem licznych artykułów i opinii opublikowanych w czasopismach specjalistycznych i prasie codziennej.

Specjalizacja: Dealerzy, Producenci / Importerzy pojazdów, Rynek części, Podatki, Sprawy sądowe, Floty i samochody firmowe
Zatwierdzono
radca prawny
Piotr Tosik
radca prawny
Kontakt:

+48 664 956 582

p.tosik@primolege.pl

O mnie:

Radca prawny od 2010 roku, wspólnik w Kancelarii Primo Lege Ossowski Tosik Kuniewski sp.k. z siedzibą w Łodzi. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego. Specjalizuje się w prawie rynku motoryzacyjnego, świadcząc pomoc prawną wiodącym przedstawicielom tej branży na rynku lokalnym, w szczególności dealerom oraz ASO.
W toku świadczonej obsługi zajmuje się głównie roszczeniami związanymi ze sprzedażą pojazdów i usług serwisowych.

Specjalizacja: Dealerzy, ASO, Spory z ubezpieczycielami, Wady pojazdu, Podatki, Sprawy sądowe
Przejdź do strony:
1 2 3 4

Wyszukaj

Kategoria

W promieniu Dystans: KM

Status

Uzyskaj wskazówki

Pokaż odległość w

Użyj swojej lokalizacji

Wynik wyszukiwania: 0
Ładuję...

Wskazówki dojazdu

Top