Stowarzyszenie Prawników Rynku Motoryzacyjnego zrzesza obecnie kilkudziesięciu indywidualnych prawników i kancelarii – specjalistów w różnych dziedzinach prawa motoryzacyjnego.

Poniżej znajduje się tylko kilka ich losowo wybranych profili. Jeżeli poszukujesz konkretnego prawnika możesz skorzystać z wyszukiwarki . Wystarczy wypełnić jedną rubrykę lub kilka dla bardziej szczegółowego wyszukiwania.

W celu znalezienia kancelarii można skorzystać z mapy na dole strony.

Zatwierdzono
doradca podatkowy
Marek Wojda
doradca podatkowy
Kontakt:

+48 506 164 015

marek.wojda@martinitax.pl

O mnie:

Doradca podatkowy, współzałożyciel i Partner w kancelarii Martini i Wspólnicy. W toku swojej kariery współpracował z importerami, producentami części oraz dealerami samochodowymi. Był pełnomocnikiem podatnika przed Trybunałem Sprawiedliwości UE w sprawie C-395/09 Oasis East. Jest współautorem komentarza do Dyrektywy VAT (Unimex) oraz ustawy o VAT (CH Beck, wcześniej Difin), autorem licznych artykułów i opinii opublikowanych w czasopismach specjalistycznych i prasie codziennej.

Specjalizacja:: Dealerzy, Producenci / Importerzy pojazdów, Rynek części, Podatki, Sprawy sądowe, Floty i samochody firmowe
Zatwierdzono
doradca podatkowy
Jerzy Martini
doradca podatkowy
Kontakt:

+48 509 853 669

jerzy.martini@martinitax.pl

O mnie:

Najlepszy doradca podatkowy zajmujący się VAT w Polsce (wg Rankingu Rzeczpospolitej 2018). Wymieniany jako czołowy polski ekspert podatkowy przez Chambers and Partners oraz International Tax Review. Z sukcesem reprezentował klientów w postępowaniach przed Trybunałem Sprawiedliwości UE w Luxemburgu m.in. w głośnej sprawie dotyczącej prawa do odliczenia VAT przy nabyciu samochodów z tzw. „kratką" (C-414/07 Magoora). Jest przewodniczącym zespołu VAT Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan.

Specjalizacja:: Dealerzy, Producenci / Importerzy pojazdów, Rynek części, Podatki, Sprawy sądowe, Floty i samochody firmowe
Zatwierdzono
radca prawny
Anna Jakubowska
radca prawny
Kontakt:

+48 501 143 595

anna.jakubowska@lawbo.pl

O mnie:

Radca prawny od 2010 roku. Specjalizuję się w prawie spółek, prawie kontraktowym, w sprawach gospodarczych i bieżącej obsłudze przedsiębiorstw. Kluczową branżę w mojej działalności stanowi od wielu lat obsługa prawna rynku motoryzacyjnego, w tym dealerów samochodów, warsztatów naprawczych oraz wypożyczalni samochodowych oferujących pojazd zastępczy z OC sprawcy na czas naprawy. Mam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych, w tym z zakładami ubezpieczeń.

Specjalizacja:: Dealerzy, ASO, Spory z ubezpieczycielami, Likwidacja szkód, Sprawy sądowe, Wypożyczalnie samochodów
Zatwierdzono
doradca podatkowy
Bartosz Mazur
doradca podatkowy
Kontakt:

+ 48 530 141 357

bartosz.mazur@taxens.pl

O mnie:

Menedżer i doradca podatkowy w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu podatków VAT i CIT. Doradza zarówno importerom i dealerom, jak i firmom leasingowym, dzięki czemu zna problemy branży motoryzacyjnej z perspektywy wszystkich zainteresowanych podmiotów. W toku dotychczasowej kariery brał udział w projektach związanych m.in. z wdrażaniem procedur podatkowych, programów motywacyjnych czy regulaminów samochodowych. Prowadził także przeglądy podatkowe i due dilligence.
Autor wielu publikacji i komentarzy w prasie branżowej. Współautor książek „Meritum podatki 2019”, „Zmiany w podatkach i księgowości 2018” oraz „Zmiany w podatkach i księgowości 2019”.

Specjalizacja:: Dealerzy, Komisy / Samochody używane, ASO, Warsztaty niezależne, Rynek części, Podatki
Zatwierdzono
radca prawny
Dariusz Brzozowski
radca prawny
Kontakt:

+48 508 080 848

dariusz.brzozowski@motoprawnik.com

O mnie:

Radca prawny specjalizujący się w ochronie prawnej sektora motoryzacyjnego. Świadczy obsługę dla autoryzowanych dealerów i niezależnych firm. Swoje doświadczenie zbudował wspierając japońskie koncerny samochodowe i największego sprzedawcę samochodów używanych w Polsce.

Specjalizacja:: Dealerzy, Komisy / Samochody używane, Producenci / Importerzy pojazdów, ASO, Wady pojazdu, Sprawy sądowe
Zatwierdzono
radca prawny
Małgorzata Miller
radca prawny
Kontakt:

+48 607 686 860

malgorzata.miller@motolegal.pl

O mnie:

Radca prawny wpisana na listę OIRP w Poznaniu. Specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej. Świadczy doradztwo prawne w zakresie roszczeń wynikających z rękojmi, gwarancji. Opiniuje umowy kredytu, leasingu, prawnych zabezpieczeń zapłaty wierzytelności. Prowadzi spory z ubezpieczycielami. Prowadzi szkolenia dla branży motoryzacyjnej, w tym szkolenia z zakresu RODO. Ponadto, posiada duże doświadczenie w bieżącym doradztwie prawnym na rzecz instytucji finansowych.

Specjalizacja:: Dealerzy, ASO, Spory z ubezpieczycielami, Kredyty / Leasingi
Przejdź do strony:
1 2 3

Wyszukaj

Kategoria

W promieniu Dystans: KM

Status

Uzyskaj wskazówki

Pokaż odległość w

Użyj swojej lokalizacji

Wynik wyszukiwania: 0
Ładuję...

Wskazówki dojazdu

Top