Stowarzyszenie Prawników Rynku Motoryzacyjnego zrzesza obecnie kilkudziesięciu indywidualnych prawników i kancelarii – specjalistów w różnych dziedzinach prawa motoryzacyjnego.

Poniżej znajduje się tylko kilka ich losowo wybranych profili. Jeżeli poszukujesz konkretnego prawnika możesz skorzystać z wyszukiwarki . Wystarczy wypełnić jedną rubrykę lub kilka dla bardziej szczegółowego wyszukiwania.

W celu znalezienia kancelarii można skorzystać z mapy na dole strony.

Zatwierdzono
doradca podatkowy
Bartosz Mazur
doradca podatkowy
Kontakt:

+ 48 530 141 357

bartosz.mazur@taxens.pl

O mnie:

Menedżer i doradca podatkowy w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu podatków VAT i CIT. Doradza zarówno importerom i dealerom, jak i firmom leasingowym, dzięki czemu zna problemy branży motoryzacyjnej z perspektywy wszystkich zainteresowanych podmiotów. W toku dotychczasowej kariery brał udział w projektach związanych m.in. z wdrażaniem procedur podatkowych, programów motywacyjnych czy regulaminów samochodowych. Prowadził także przeglądy podatkowe i due dilligence.
Autor wielu publikacji i komentarzy w prasie branżowej. Współautor książek „Meritum podatki 2019”, „Zmiany w podatkach i księgowości 2018” oraz „Zmiany w podatkach i księgowości 2019”.

Specjalizacja:: Dealerzy, Komisy / Samochody używane, ASO, Warsztaty niezależne, Rynek części, Podatki
Zatwierdzono
radca prawny
Anna Jakubowska
radca prawny
Kontakt:

+48 501 143 595

anna.jakubowska@lawbo.pl

O mnie:

Radca prawny od 2010 roku. Specjalizuję się w prawie spółek, prawie kontraktowym, w sprawach gospodarczych i bieżącej obsłudze przedsiębiorstw. Kluczową branżę w mojej działalności stanowi od wielu lat obsługa prawna rynku motoryzacyjnego, w tym dealerów samochodów, warsztatów naprawczych oraz wypożyczalni samochodowych oferujących pojazd zastępczy z OC sprawcy na czas naprawy. Mam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych, w tym z zakładami ubezpieczeń.

Specjalizacja:: Dealerzy, ASO, Spory z ubezpieczycielami, Likwidacja szkód, Sprawy sądowe, Wypożyczalnie samochodów
Zatwierdzono
radca prawny
Piotr Tosik
radca prawny
Kontakt:

+48 664 956 582

p.tosik@primolege.pl

O mnie:

Radca prawny od 2010 roku, wspólnik w Kancelarii Primo Lege Ossowski Tosik Kuniewski sp.k. z siedzibą w Łodzi. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego. Specjalizuje się w prawie rynku motoryzacyjnego, świadcząc pomoc prawną wiodącym przedstawicielom tej branży na rynku lokalnym, w szczególności dealerom oraz ASO.
W toku świadczonej obsługi zajmuje się głównie roszczeniami związanymi ze sprzedażą pojazdów i usług serwisowych.

Specjalizacja:: Dealerzy, ASO, Spory z ubezpieczycielami, Wady pojazdu, Podatki, Sprawy sądowe
Zatwierdzono
prawnik
Maciej Kordalewski
prawnik
Kontakt:

+48 792 992 180

maciej.kordalewski@martinitax.pl

O mnie:

Prawnik, uczestnik Podyplomowych Studiów Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej. Współpracował z Zespołem Zarządzania Wiedzą Podatkową w Deloitte, a wcześniej w renomowanej kancelarii komorniczej w Warszawie. W Martini i Wspólnicy zajmuje się szeroko pojętą tematyką motoryzacyjną: autor publikacji z zakresu VAT w Rzeczpospolitej, portalu internetowym Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, miesięczniku „Dealer" oraz w serwisie moto-prawo.pl

Specjalizacja:: Dealerzy, Producenci / Importerzy pojazdów, Podatki, Sprawy sądowe, Floty i samochody firmowe, Recykling / Odpady
Zatwierdzono
radca prawny
Marcin Chomiuk
radca prawny
Kontakt:

+22 246 00 30

marcin.chomiuk@jara-law.pl

O mnie:

Współkieruje praktyką Transakcyjną, Prawa Spółek oraz Fuzji i Przejęć. Ekspert w zakresie prawa kontraktów, prawa spółek oraz transakcji handlowych (M&A). Specjalizuje się także w doradztwie procesowym związanym ze sporami korporacyjnymi oraz sporami na tle kontraktów handlowych i dystrybucyjnych. Doradza przedsiębiorcom z branży produkcyjnej i usługowej, w szczególności z szeroko rozumianej branży motoryzacyjnej (producenci, dostawcy, importerzy, CFM). W swojej dotychczasowej karierze prowadził szereg restrukturyzacji korporacyjnych przedsiębiorstw w różnych sektorach gospodarki, a także postępowań sądowych, w tym arbitrażowych z elementem zagranicznym. Doradzał także przy formowaniu złożonych przedsięwzięć joint venture, a także zarządzał procesami due diligence w transakcjach krajowych i transgranicznych. Doradza generalnym wykonawcom, podwykonawcom i projektantom przy realizacji złożonych inwestycji związanych z infrastrukturą produkcyjną i magazynową. Współautor Komentarza do Kodeksu Spółek Handlowych wydawnictwa C.H. Beck, Członek Kolegium Redakcyjnego Monitora Prawa Handlowego wydawnictwa C.H.Beck. Posiada wykształcenie prawnicze i ekonomiczne.

Specjalizacja:: Dealerzy, Producenci / Importerzy pojazdów, Podatki, Prawo konkurencji, Sprawy sądowe, Postępowanie arbitrażowe
Zatwierdzono
adwokat
Paweł Kozłowski
adwokat
Kontakt:

+48 602 459 425

pawel.kozlowski@adwokatura.pl

O mnie:

Członek zarządu Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego. Adwokat od 2007 roku. Członek Izby Adwokackiej w Warszawie. Specjalizuje się w sprawach odszkodowawczych, w szczególności dotyczących zaniżonych odszkodowań z tytułu napraw powypadkowych oraz wynajmu samochodów zastępczych z OC sprawcy. Od wielu lat współpracuje z szeregiem autoryzowanych i nieautoryzowanych warsztatów naprawczych oraz z wypożyczalniami samochodów reprezentując je z sukcesami w sądach.

Specjalizacja:: ASO, Warsztaty niezależne, Spory z ubezpieczycielami, Likwidacja szkód, Sprawy sądowe, Rzeczoznawstwo samochodowe
Przejdź do strony:
1 2 3

Wyszukaj

Kategoria

W promieniu Dystans: KM

Status

Uzyskaj wskazówki

Pokaż odległość w

Użyj swojej lokalizacji

Wynik wyszukiwania: 0
Ładuję...

Wskazówki dojazdu

Top