Stowarzyszenie Prawników Rynku Motoryzacyjnego zrzesza obecnie kilkudziesięciu indywidualnych prawników i kancelarii – specjalistów w różnych dziedzinach prawa motoryzacyjnego.

Poniżej znajduje się tylko kilka ich losowo wybranych profili. Jeżeli poszukujesz konkretnego prawnika możesz skorzystać z wyszukiwarki . Wystarczy wypełnić jedną rubrykę lub kilka dla bardziej szczegółowego wyszukiwania.

W celu znalezienia kancelarii można skorzystać z mapy na dole strony.

Zatwierdzono
doradca podatkowy
Marta Szafarowska
doradca podatkowy
Kontakt:

+48 508 135 727

marta.szafarowska@taxens.pl

O mnie:

Partner, doradca podatkowy w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe. Specjalizuje się w zakresie szeroko rozumianych problemów podatkowych dla branży leasingowej, motoryzacyjnej i FMCG. Rozumie procesy leasingowe i umiejętnie wypracowuje praktyczne rozwiązania. Wieloletni ekspert i w okresie wielu lat doradca podatkowy Związku Polskiego Leasingu. Posiada wiedzę i bogate doświadczenie w doradztwie z zakresu CIT, VAT, PIT i akcyzy.
Oprócz bieżącego doradztwa na rzecz największych polskich firm leasingowych, motoryzacyjnych i farmaceutycznych, specjalizuje się również w prowadzeniu postępowań podatkowych i sądowo-administracyjnych. Reprezentowała klientów zarówno przed sądami administracyjnymi, jak i Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Autorka wielu publikacji z obszaru leasingu i jego aspektów podatkowych, m. in. „ABC Leasingu” wydanej przez Związek Polskiego Leasingu. Wielokrotnie wskazywana przez magazyn International Tax Review jako jeden z najlepszych doradców podatkowych w Polsce specjalizujących się w podatkach pośrednich.

Specjalizacja:: Producenci / Importerzy pojazdów, Podatki, Kredyty / Leasingi, Ubezpieczenia, Sprawy sądowe, Floty i samochody firmowe
Zatwierdzono
doradca podatkowy
Marek Wojda
doradca podatkowy
Kontakt:

+48 506 164 015

marek.wojda@martinitax.pl

O mnie:

Doradca podatkowy, współzałożyciel i Partner w kancelarii Martini i Wspólnicy. W toku swojej kariery współpracował z importerami, producentami części oraz dealerami samochodowymi. Był pełnomocnikiem podatnika przed Trybunałem Sprawiedliwości UE w sprawie C-395/09 Oasis East. Jest współautorem komentarza do Dyrektywy VAT (Unimex) oraz ustawy o VAT (CH Beck, wcześniej Difin), autorem licznych artykułów i opinii opublikowanych w czasopismach specjalistycznych i prasie codziennej.

Specjalizacja:: Dealerzy, Producenci / Importerzy pojazdów, Rynek części, Podatki, Sprawy sądowe, Floty i samochody firmowe
Zatwierdzono
radca prawny
Danuta Zawada-Miernik
radca prawny
Kontakt:

+48 507 132 793

danuta@zawada-miernik.pl

O mnie:

Zajmuje się kompleksową obsługą przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej, w tym jednego z największych i najprężniej rozwijających się dealerów samochodów. Specjalizuje się w prawie handlowym, cywilnym, gospodarczym i prawie pracy. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych i mediacji. Prowadzi szkolenia dla branży motoryzacyjnej. Ponadto obszary praktyki to proces inwestycyjny i audyty prawne nieruchomości, podział spółek i przejęcia zorganizowanych części przedsiębiorstwa.

Specjalizacja:: Dealerzy, Komisy / Samochody używane, ASO, Spory z ubezpieczycielami, Wady pojazdu, Sprawy sądowe
Zatwierdzono
radca prawny
Paweł Tuzinek
radca prawny
Kontakt:

+48 694 246 921

p.tuzinek@zds.org.pl

O mnie:

Prezes Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego, radca prawny Związku Dealerów Samochodów. Od 2010 roku świadczy pomoc prawną polskim dealerom, odpowiadając na bieżące problemy prawne tej branży. Opiniował niemal wszystkie nowe umowy dealerskie i stale opiniuje większość dokumentów kierowanych do sieci dealerskich przez importerów, ubezpieczycieli, banki i inne podmioty. Stale uczestniczy w procesach tworzenia prawa, przygotowując opinie, stanowiska i postulaty w imieniu branży.

Specjalizacja:: Dealerzy, ASO, Elektromobilność / Autonomika
Zatwierdzono
doradca podatkowy
Bartosz Mazur
doradca podatkowy
Kontakt:

+ 48 530 141 357

bartosz.mazur@taxens.pl

O mnie:

Menedżer i doradca podatkowy w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu podatków VAT i CIT. Doradza zarówno importerom i dealerom, jak i firmom leasingowym, dzięki czemu zna problemy branży motoryzacyjnej z perspektywy wszystkich zainteresowanych podmiotów. W toku dotychczasowej kariery brał udział w projektach związanych m.in. z wdrażaniem procedur podatkowych, programów motywacyjnych czy regulaminów samochodowych. Prowadził także przeglądy podatkowe i due dilligence.
Autor wielu publikacji i komentarzy w prasie branżowej. Współautor książek „Meritum podatki 2019”, „Zmiany w podatkach i księgowości 2018” oraz „Zmiany w podatkach i księgowości 2019”.

Specjalizacja:: Dealerzy, Komisy / Samochody używane, ASO, Warsztaty niezależne, Rynek części, Podatki
Zatwierdzono
radca prawny
Marcin Chomiuk
radca prawny
Kontakt:

+22 246 00 30

marcin.chomiuk@jara-law.pl

O mnie:

Współkieruje praktyką Transakcyjną, Prawa Spółek oraz Fuzji i Przejęć. Ekspert w zakresie prawa kontraktów, prawa spółek oraz transakcji handlowych (M&A). Specjalizuje się także w doradztwie procesowym związanym ze sporami korporacyjnymi oraz sporami na tle kontraktów handlowych i dystrybucyjnych. Doradza przedsiębiorcom z branży produkcyjnej i usługowej, w szczególności z szeroko rozumianej branży motoryzacyjnej (producenci, dostawcy, importerzy, CFM). W swojej dotychczasowej karierze prowadził szereg restrukturyzacji korporacyjnych przedsiębiorstw w różnych sektorach gospodarki, a także postępowań sądowych, w tym arbitrażowych z elementem zagranicznym. Doradzał także przy formowaniu złożonych przedsięwzięć joint venture, a także zarządzał procesami due diligence w transakcjach krajowych i transgranicznych. Doradza generalnym wykonawcom, podwykonawcom i projektantom przy realizacji złożonych inwestycji związanych z infrastrukturą produkcyjną i magazynową. Współautor Komentarza do Kodeksu Spółek Handlowych wydawnictwa C.H. Beck, Członek Kolegium Redakcyjnego Monitora Prawa Handlowego wydawnictwa C.H.Beck. Posiada wykształcenie prawnicze i ekonomiczne.

Specjalizacja:: Dealerzy, Producenci / Importerzy pojazdów, Podatki, Prawo konkurencji, Sprawy sądowe, Postępowanie arbitrażowe
Przejdź do strony:
1 2 3

Wyszukaj

Kategoria

W promieniu Dystans: KM

Status

Uzyskaj wskazówki

Pokaż odległość w

Użyj swojej lokalizacji

Wynik wyszukiwania: 0
Ładuję...

Wskazówki dojazdu

Top