Stowarzyszenie Prawników Rynku Motoryzacyjnego zrzesza obecnie kilkudziesięciu indywidualnych prawników i kancelarii – specjalistów w różnych dziedzinach prawa motoryzacyjnego.

Poniżej znajduje się tylko kilka ich losowo wybranych profili. Jeżeli poszukujesz konkretnego prawnika możesz skorzystać z wyszukiwarki . Wystarczy wypełnić jedną rubrykę lub kilka dla bardziej szczegółowego wyszukiwania.

W celu znalezienia kancelarii można skorzystać z mapy na dole strony.

Zatwierdzono
Maciej Chrzan
radca prawny
Kontakt

+22 246 00 30

maciej.chrzan@jara-law.pl

O mnie

Kieruje Zespołem Prawa Nieruchomości, wchodzącym w skład praktyki Prawa Spółek oraz Fuzji i Przejęć w kancelari JDP. Od kilkunastu lat specjalizuje się w bieżącym i transakcyjnym doradztwie prawnym dla klientów z branży nieruchomości oraz motoryzacyjnej. Obsługuje transakcje związane z nabywaniem, sprzedażą oraz najmem nieruchomości komercyjnych. Odpowiada również za projekty finansowania i refinansowania inwestycji. Doradza w zakresie joint venture, finansowania projektowego, finansowania prowadzenia działalności oraz w zakresie restrukturyzacji grup kapitałowych.

Specjalizacja: Dealerzy, Producenci / Importerzy pojazdów, ASO, Rynek części, Sprawy sądowe, Postępowanie arbitrażowe
Zatwierdzono
Bartosz Mazur
doradca podatkowy
Kontakt

+ 48 530 141 357

bartosz.mazur@taxens.pl

O mnie

Menedżer i doradca podatkowy w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu podatków VAT i CIT. Doradza zarówno importerom i dealerom, jak i firmom leasingowym, dzięki czemu zna problemy branży motoryzacyjnej z perspektywy wszystkich zainteresowanych podmiotów. W toku dotychczasowej kariery brał udział w projektach związanych m.in. z wdrażaniem procedur podatkowych, programów motywacyjnych czy regulaminów samochodowych. Prowadził także przeglądy podatkowe i due dilligence.
Autor wielu publikacji i komentarzy w prasie branżowej. Współautor książek „Meritum podatki 2019”, „Zmiany w podatkach i księgowości 2018” oraz „Zmiany w podatkach i księgowości 2019”.

Specjalizacja: Dealerzy, Komisy / Samochody używane, ASO, Warsztaty niezależne, Rynek części, Podatki
Zatwierdzono
Anna Jakubowska
radca prawny
Kontakt

+48 501 143 595

anna.jakubowska@lawbo.pl

O mnie

Radca prawny od 2010 roku. Specjalizuję się w prawie spółek, prawie kontraktowym, w sprawach gospodarczych i bieżącej obsłudze przedsiębiorstw. Kluczową branżę w mojej działalności stanowi od wielu lat obsługa prawna rynku motoryzacyjnego, w tym dealerów samochodów, warsztatów naprawczych oraz wypożyczalni samochodowych oferujących pojazd zastępczy z OC sprawcy na czas naprawy. Mam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych, w tym z zakładami ubezpieczeń.

Specjalizacja: Dealerzy, ASO, Spory z ubezpieczycielami, Likwidacja szkód, Sprawy sądowe, Wypożyczalnie samochodów
Zatwierdzono
Marta Szafarowska
doradca podatkowy
Kontakt

+48 508 135 727

marta.szafarowska@taxens.pl

O mnie

Partner, doradca podatkowy w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe. Specjalizuje się w zakresie szeroko rozumianych problemów podatkowych dla branży leasingowej, motoryzacyjnej i FMCG. Rozumie procesy leasingowe i umiejętnie wypracowuje praktyczne rozwiązania. Wieloletni ekspert i w okresie wielu lat doradca podatkowy Związku Polskiego Leasingu. Posiada wiedzę i bogate doświadczenie w doradztwie z zakresu CIT, VAT, PIT i akcyzy.
Oprócz bieżącego doradztwa na rzecz największych polskich firm leasingowych, motoryzacyjnych i farmaceutycznych, specjalizuje się również w prowadzeniu postępowań podatkowych i sądowo-administracyjnych. Reprezentowała klientów zarówno przed sądami administracyjnymi, jak i Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Autorka wielu publikacji z obszaru leasingu i jego aspektów podatkowych, m. in. „ABC Leasingu” wydanej przez Związek Polskiego Leasingu. Wielokrotnie wskazywana przez magazyn International Tax Review jako jeden z najlepszych doradców podatkowych w Polsce specjalizujących się w podatkach pośrednich.

Specjalizacja: Producenci / Importerzy pojazdów, Podatki, Kredyty / Leasingi, Ubezpieczenia, Sprawy sądowe, Floty i samochody firmowe
Zatwierdzono
Maciej Kordalewski
prawnik
Kontakt

+48 792 992 180

maciej.kordalewski@martinitax.pl

O mnie

Prawnik, uczestnik Podyplomowych Studiów Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej. Współpracował z Zespołem Zarządzania Wiedzą Podatkową w Deloitte, a wcześniej w renomowanej kancelarii komorniczej w Warszawie. W Martini i Wspólnicy zajmuje się szeroko pojętą tematyką motoryzacyjną: autor publikacji z zakresu VAT w Rzeczpospolitej, portalu internetowym Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, miesięczniku „Dealer" oraz w serwisie moto-prawo.pl

Specjalizacja: Dealerzy, Producenci / Importerzy pojazdów, Podatki, Sprawy sądowe, Floty i samochody firmowe, Recykling / Odpady
Zatwierdzono
Marcin Chomiuk
radca prawny
Kontakt

+22 246 00 30

marcin.chomiuk@jara-law.pl

O mnie

Współkieruje praktyką Transakcyjną, Prawa Spółek oraz Fuzji i Przejęć. Ekspert w zakresie prawa kontraktów, prawa spółek oraz transakcji handlowych (M&A). Specjalizuje się także w doradztwie procesowym związanym ze sporami korporacyjnymi oraz sporami na tle kontraktów handlowych i dystrybucyjnych. Doradza przedsiębiorcom z branży produkcyjnej i usługowej, w szczególności z szeroko rozumianej branży motoryzacyjnej (producenci, dostawcy, importerzy, CFM). W swojej dotychczasowej karierze prowadził szereg restrukturyzacji korporacyjnych przedsiębiorstw w różnych sektorach gospodarki, a także postępowań sądowych, w tym arbitrażowych z elementem zagranicznym. Doradzał także przy formowaniu złożonych przedsięwzięć joint venture, a także zarządzał procesami due diligence w transakcjach krajowych i transgranicznych. Doradza generalnym wykonawcom, podwykonawcom i projektantom przy realizacji złożonych inwestycji związanych z infrastrukturą produkcyjną i magazynową. Współautor Komentarza do Kodeksu Spółek Handlowych wydawnictwa C.H. Beck, Członek Kolegium Redakcyjnego Monitora Prawa Handlowego wydawnictwa C.H.Beck. Posiada wykształcenie prawnicze i ekonomiczne.

Specjalizacja: Dealerzy, Producenci / Importerzy pojazdów, Podatki, Prawo konkurencji, Sprawy sądowe, Postępowanie arbitrażowe
Przejdź do strony:
1 2 3

Wyszukaj

Kategoria

W promieniu Dystans: KM

Status

Uzyskaj wskazówki

Pokaż odległość w

Użyj swojej lokalizacji

Wynik wyszukiwania: 0
Ładuję...

Wskazówki dojazdu

Top