Szkolenie odbędzie się w dniu 9 lutego 2023 r. o godzinie 10.00 w formule online. W celu zarejestrowania się na szkolenie kliknij TUTAJ.
Końcówka starego i początek nowego roku to zawsze gorący okres w obszarze prawa HR. W tym roku jest jeszcze „ciekawiej”, gdyż do normalnych zadań ustawodawca dokłada nam konieczność przygotowania się na nadchodzące zmiany, których datą wprowadzenia będzie najprawdopodobniej końcówka pierwszego lub początek drugiego kwartału 2023 roku.
- Od kiedy zaczną obowiązywać przepisy regulujące pracę zdalną, badanie trzeźwości pracowników oraz przepisy wprowadzające tzw. dyrektywę work-life balance?
- Jakie obowiązki będą ciążyć na pracodawcy w związku z wykonywaniem przez pracowników pracy zdalnej?
- Kto będzie ponosił koszty pracy zdalnej?
- Czy każdy pracownik będzie miał prawo wykonywać pracę w trybie zdalnym?
- W jaki sposób pracodawca będzie zapewniał pracownikom pracującym zdalnie bezpieczne i higieniczne warunki pracy?
- Czy każdy pracodawca będzie miał prawo przeprowadzać badania trzeźwości pracowników?
- Czy kontroli trzeźwości będzie mógł zostać poddany każdy pracownik?
- Czy kontrola będzie mogła być przeprowadzana prewencyjnie i wyrywkowo, czy też wyłącznie w razie podejrzenia stanu nietrzeźwości pracownika?
- W jaki sposób udokumentować przeprowadzenie kontroli?
- Co zrobić, gdy pracownik odmawia poddania się kontroli?
- Jakie ułatwienia w zakresie godzenia życia prywatnego z zawodowym mają zostać wprowadzone do polskiego prawa pracy?
Na te i inne pytania odpowiedzą podczas szkolenia „Prawo pracy 2023 roku – ważne zmiany w przepisach” wspólnicy kancelarii SZUSZCZYŃSKI KAMIŃSKA Kancelaria Prawa Pracy z Poznania (www.szuszczynski.pl) – mec. Anna Kamińska i mec. Michał Szuszczyński.
Szkolenie poprowadzą:
Radca prawny
Anna Kamińska
Od kilkunastu lat zajmuję się indywidualnym oraz zbiorowym prawem pracy, doradzając polskim i zagranicznym przedsiębiorcom w ich bieżącej działalności, a także w procesach przekształceń kapitałowych.
W Kancelarii zajmuję się przede wszystkim kwestiami związanymi z polityką wynagrodzeń, ochroną danych osobowych, zatrudnianiem pracowników na stanowiskach kierowniczych i zarządczych, a także przeprowadzaniem audytów (due diligence) prawnopracowniczych. Miałam okazję wielokrotnie doradzać pracodawcom prowadzącym restrukturyzację zatrudnienia, obejmującą zarówno programy dobrowolnych odejść, jak i zwolnienia grupowe, a także transfery zakładu pracy na innego pracodawcę. Reprezentuję Klientów w sporach prawnopracowniczych oraz w postępowaniach sądowych przeciwko ZUS.
Wieloletnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz klientów biznesowych nauczyło mnie, że poznanie potrzeb i specyfiki działalności Klienta musi być pierwszym krokiem w procesie rozwiązywania pojawiających się przed nim, jako pracodawcy, problemów.
Wiele czasu i zaangażowania poświęcam na prowadzenie szkoleń i warsztatów z szeroko rozumianego prawa HR, a także na publikację artykułów związanych z tą tematyką. Biorę udział w seminariach i konferencjach poświęconych prawnym zagadnieniom w HR, jestem także stałą wykładowczynią w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce.
Radca prawny
Michał Szuszczyński
Specjalizuję się w obszarze indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Doradzam pracodawcom we wszelkich kwestiach związanych z czasem pracy oraz zakazem prowadzenia przez pracowników (także byłych) działalności konkurencyjnej. Ponadto wspieram naszych Klientów w relacjach z przedstawicielami pracowników, związkami zawodowymi oraz radami pracowników, poczynając od wspomagania pracodawców w ułożeniu tych relacji w sposób poprawny, na udziale w sporach zbiorowych kończąc. Reprezentuję Klientów przed sądami pracy wszystkich instancji oraz przed Sądem Najwyższym.
Jestem ekspertem w dziedzinie prawa pracy Wielkopolskiego Związku Pracodawców „Lewiatan”, zrzeszonego w Konfederacji Pracodawców Lewiatan.
Doświadczenie w prawie pracy zdobywałem w trakcie 10-letniej praktyki zawodowej w jednej z największych kancelarii prawnych w Wielkopolsce, w której kierowałem pracami departamentu prawa pracy, a następnie przez kilka lat jako założyciel pierwszej w Poznaniu butikowej kancelarii prawa pracy.
Jestem autorem publikacji prasowych oraz uczestnikiem wystąpień telewizyjnych i radiowych, w których komentuję zagadnienia dotyczące szeroko pojmowanego prawa pracy i HR. Prowadzę szkolenia oraz seminaria z zakresu prawa pracy; jestem także stałym wykładowcą prawa pracy w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Prosimy o jak najwcześniejszą rejestrację – liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
Szkolenie odbędzie się w formie webinaru online.