Konferencja będzie podsumowaniem reformy Kodeksu spółek handlowych z października 2022 roku. Objęła ona prawo koncernowe, przepisy mające aktywizować rady nadzorcze oraz wprowadziła zasady biznesowej oceny przy podejmowaniu decyzji przez zarządy i rady nadzorcze. Celem konferencji jest dyskusja o doświadczeniach obowiązywania przepisów w pierwszym roku po ich wejściu w życie. Konferencja ma przedstawiać doświadczenia z perspektywy prawa polskiego i niemieckiego i umożliwić wymianę poglądów przedstawicieli praktyki i nauki z Polski i Niemiec.
Konferencja organizowana przez Szkoły Prawa Niemieckiego WPiA UW i UJ oraz ALUMNINETWORK SPN. Na szkolenie zapraszamy w imieniu kancelarii JDP.
Zaproszenie skierowane jest do praktyków oraz naukowców zajmujących się prawem spółek.
Jesteśmy przekonani, że wymiana doświadczeń praktycznych może być przydatna i owocna dla wszystkich zajmujących się tym zakresem prawa, nie tylko z perspektywy prawników, ale także członków zarządów i rad nadzorczych.
Program:
12:00 – 12:40 Rejestracja
12:40 – 13:00 Otwarcie
13:00 – 14:20 Prawo koncernowe – czy regulacja formalnej grupy spółek jest potrzebna dla praktyki rynkowej funkcjonowania koncernów?
14:20 – 14:40 Przerwa kawowa & Networking
14:40 – 16:00 Aktywizacja Rad Nadzorczych – czy regulacje zobowiązujące zarządy do aktywnego dostarczania informacji RN oraz obowiązek sporządzania rozbudowanego sprawozdania RN były potrzebne dla wzmocnienia RN i przyczyniły się do zwiększenia ich aktywności?
16:00 – 16:20 Przerwa kawowa & Networking
16:20 – 17:40 Business Judgement Rule – czy zarządy i rady nadzorcze potrzebowały kodyfikacji biznesowej zasady oceny sytuacji, aby podejmować decyzje obarczone ryzykiem gospodarczym, ale konieczne dla osiągnięcia sukcesu biznesowego spółek? Jak w praktyce business judgement rule jest przestrzegana?
17:40 – 18:00 Przerwa
18:00 – 20:00 Networking
Każdy blok składa się z dwóch referatów oraz dyskusji panelowej.
Koordynacja merytoryczna konferencji – dr Marcin Chomiuk.
Koordynacja organizacyjna – Maria Szpor, dyrektor Szkoły Prawa Niemieckiego WPiA UW im. Marcusa Luttera.
Data: 9 maja 2024
Czas trwania: 12:00 – 20:00
Miejsce: Aula w Starym BUW, Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa
Podanie wszystkich wymaganych danych jest warunkiem uczestnictwa w konferencji. Wszystkie zgłoszenia są weryfikowane. Akceptujemy tylko uczestników logujących się z domen firmowych. Udział w konferencji jest bezpłatny.
Prelegenci:
dr Marcin Chomiuk
Członek Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego
Radca prawny, Partner JDP
Maja Czerwińska
Adwokat
Head of Legal
Scope Fluidics SA
Prof. Dr. Rafael Harnos
Kierownik Wydziału (Chairholder)
Universität Passaudr
dr Piotr Moskała
Radca prawny
Senior Counsel
SK&S
dr hab. Krzysztof Oplustil
Profesor UJ
Kierownik SPN WPiA UJ
Agnieszka Popko
Managing Director
ECE Projektmanagement
Polska Spółka z o. o.
Katarzyna Stachurska-Shehata LL.M.
Radca prawny
Grupa Ciech
Agnieszka Ulanowska
Dyrektorka Działu Nadzoru Wewnętrznego i Bezpieczeństwa
IT / CCO / ACO
Noble Funds TFI S.A.
dr hab. Dominika Wajda
WPiA UW
Alior Bank SA
dr hab. Jurgen Wandel
Profesor SGH
Deutsch-polnisches Akademikeforum
SGH
dr Anne-Marie Weber
WPiA UW
dr Martin Wittmann
Partner
Deloitte Legal Deutschland
dr hab. Anna Magdalena Zbiegień-Turzańska
WPiA UW
Podanie wszystkich wymaganych danych jest warunkiem uczestnictwa w konferencji. Wszystkie zgłoszenia są weryfikowane. Akceptujemy tylko uczestników logujących się z domen firmowych. Udział w konferencji jest bezpłatny.
Kancelaria JDP – jest jednym z liderów w zakresie doradztwa prawnego i podatkowego oraz zastępstwa procesowego na rzecz wykonawców, inwestorów prywatnych i podwykonawców przy realizacji złożonych inwestycji infrastrukturalnych.
Eksperci JDP doradzają w toku realizacji złożonych inwestycji m. in. energetycznych, kolejowych, drogowych, mostowych, gazowych, obiektów użyteczności publicznej oraz przemysłowych. Prowadzą kilkadziesiąt precedensowych sporów sądowych i arbitrażowych dotyczących inwestycji budowlanych lub infrastrukturalnych, przyczyniając się niejednokrotnie do kształtowania polskiego orzecznictwa.
Kancelaria została wielokrotnie wyróżniona w międzynarodowych rankingach Chambers Global, Chambers Europe i Legal 500 w kategoriach: Construction (Band 1); Public Procurement; Dispute Resolution; Arbitration; Real Estate i Commercial oraz Corporate & M&A.