Dynamiczne zmiany w przepisach podatkowych stawiają przed branżą automotive nowe wyzwania. Czy Twoja firma jest gotowa na nadchodzące obowiązki związane ze schematami podatkowymi i cenami transferowymi? Dołącz do naszego specjalistycznego webinaru i zyskaj praktyczną wiedzę, która pomoże Ci zabezpieczyć firmę przed ryzykami podatkowymi.

 

Nasi eksperci, Maciej Kordalewski i Michał Maciejewski, Partnerzy i doradcy podatkowi w KPI TAX, przeprowadzą Cię przez kluczowe zmiany w MDRach, aktualizację procedur i obowiązki w zakresie cen transferowych. Omówią wymagania dotyczące benchmarków i przedstawią najlepsze praktyki, skupiając się na specyfice sektora motoryzacyjnego.

 

Podczas webinaru zaprezentujemy praktyczne przykłady dedykowane branży automotive. Przeanalizujemy ceny transferowe dla transakcji między producentem a dystrybutorem części samochodowych, omówimy wycenę wartości niematerialnych i prawnych w kontekście transferu technologii oraz przedstawimy studium przypadku dotyczące raportowania schematów podatkowych przy restrukturyzacji łańcucha dostaw.

 

Agenda:

  • Zmiany w MDRach
  • Czy muszę zmienić procedurę MDR?
  • Ceny transferowe – czy obejmuje mnie obowiązek?
  • Kiedy trzeba posiadać benchmark i jaki?
  • Przykłady transakcji w sektorze motoryzacyjnym
  • Dobre praktyki w cenach transferowych

 

Nasi eksperci podzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem w doradztwie dla branży automotive. Przedstawią konkretne rozwiązania i odpowiedzą na Państwa indywidualne pytania, pomagając w praktycznym zastosowaniu omawianych zagadnień. To unikalna okazja, aby zaktualizować swoją wiedzę, poznać praktyczne podejście do cen transferowych w branży motoryzacyjnej i zdobyć narzędzia do efektywnego zarządzania ryzykiem podatkowym.

Data: 4 września 2024 roku

Czas: 11:00

Forma: on-line

Szkolenie poprowadzą:

Maciej Kordalewski

KPI TAX

Jestem doradcą podatkowym z wieloletnim doświadczeniem. Miałem przyjemność współpracować z różnorodnymi grupami, takimi jak deweloperzy, medycy, dealerzy samochodowi, a także podmioty produkcyjne i handlowe. Wspierałem zarówno krajowe jak i międzynarodowe grupy kapitałowe. W swojej karierze uczestniczyłem we wszelakich projektach podatkowych, z zakresu VAT, CIT, PIT, cen transferowych, podatku u źródła (WHT), a raz nawet trafił się podatek tonażowy. Jako menedżer prowadziłem również zespoły kilkuosobowe, w ramach których realizowaliśmy projekty z zakresu cen transferowych. Łączę swoją wiedzę podatkową ze swoją pasją do nowoczesnych technologii, implementując rozwiązania technologiczne w świat podatków. Jestem fanem automatyzowania czasochłonnych, żmudnych i powtarzalnych czynności, dzięki czemu zarówno nasi Klienci jak i my sami, mamy czas na ważniejsze wyzwania. Z uporem maniaka szukam rozwiązań oszczędzających zarówno pieniądze jak i czas, bo jak wszyscy wiemy – czas to również pieniądz.

Michał Maciejewski

KPI TAX

Od wielu lat pomagam moim klientom osiągnąć efektywność podatkową zgodnie z obowiązującymi przepisami. Moje doświadczenie obejmuje współpracę z różnorodnymi grupami, takimi jak deweloperzy, medycy, dealerzy samochodowi, a także podmioty produkcyjne i handlowe. W ramach mojej kariery zawodowej specjalizuję się w przeglądach podatkowych typu due diligence, weryfikując i analizując zgodność podatkową podmiotów. Identyfikuję obowiązki i sporządzam dokumentację cen transferowych, w tym raportowanie CBC-R i CBC-P. Bieżące wsparcie w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych i osób fizycznych to codzienna pomoc, którą oferuję w rozwiązywaniu problemów podatkowych. Dodatkowo, analizuję obowiązki raportowania schematów podatkowych (MDR) oraz zajmuję się samym raportowaniem tych schematów. Jednym z bardziej satysfakcjonujących aspektów mojej pracy jest wdrażanie i analiza potencjału do wdrożenia ulg B+R, ulgi IP BOX oraz innych ulg innowacyjnych. Te działania przynoszą naszym klientom znaczące korzyści finansowe i wspierają rozwój innowacji. Zawsze czekam na nowe wyzwania podatkowe, gotów przekształcić Państwa problemy w szanse na rozwój i optymalizację działalności.

Spotkanie odbędzie się 4 września 2024 roku, o godzinie 11:00. Szkolenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.