W dniu 24 stycznia 2023 r., od godz. 10:00 zapraszamy na webinar prawny zorganizowany przez Stowarzyszenie Prawników Rynku Motoryzacyjnego wraz z TURCZA Kancelarią Radców Prawnych.

Webinar poświęcony będzie tematyce związanej z powierzeniem mienia pracownikowi, ze szczególnym uwzględnieniem pojazdu służbowego oraz z uwzględnieniem zasad odpowiedzialności pracowniczej za utratę bądź uszkodzenie pojazdu, jak również dobrych praktyk w zakresie jego należytego zabezpieczenia przez pracodawcę.

Czas szkolenia to 45 minut

Po szkoleniu będzie można zadawać pytania w ramach sesji Q&A.

 

Agenda szkolenia:

  • Ogólne zasady odpowiedzialności pracownika za mienie pracodawcy
  • Powierzenie mienia z obowiązkiem zwrotu
  • Wykorzystywanie pojazdów służbowych dla celów prywatnych – problematyka, zalecane środki zabezpieczenia mienia
  • Regulamin korzystania z pojazdów służbowych – na co należy zwrócić szczególną uwagę
  • Uszkodzenie pojazdu służbowego – w jakich sytuacjach pracownik zobowiązany będzie do partycypacji w kosztach usunięcia szkody?
  • Wypadek komunikacyjny – procedura postępowania
  • sesja Q&A

Szkolenie poprowadzi:

Marta-Rabe-Kozéowska-2-2

Radca prawny

Marta Rabe-Kozłowska

 

Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Doświadczenie zdobywała pracując w poznańskich kancelariach radcowskich i radcowsko-adwokackich, gdzie zajmowała się m.in. bieżącą obsługą spółek prawa handlowego, w tym należących do grupy kapitałowej, sprawami z obszaru prawa gospodarczego, kontraktowego oraz upadłościowego, w języku polskim i angielskim.

Posiada bogate doświadczenie jako tłumacz (ustny i pisemny) tekstów o tematyce prawniczej, w szczególności szeroko pojętych umów gospodarczych, prowadziła również autorskie warsztaty językowe w zakresie Legal English.

Ukończyła studia podyplomowe z obszaru prawa pracy i rozwiazywania sporów pracowniczych. Specjalizuje się we wdrażaniu rozwiązań i procedur CRBR (compliance) dla organizacji: AML, RODO, ochrona sygnalistów. Członek Stowarzyszenia Prawa Prywatnego przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Prosimy o jak najwcześniejszą rejestrację – liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkolenie odbędzie się w formie webinaru online – link do dołączenia otrzymają Państwo na dzień przed wydarzeniem.