14 listopada w Warszawie członkowie Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego spotkali się na I Seminarium Szkoleniowym SPRM. Organizowanie tego typu wydarzeń, a przez to podnoszenie wiedzy członków, jest jednym z podstawowych celów działalności naszego stowarzyszenia.

 

Jako pierwszy wystąpił radca prawny dr Dariusz Aziewicz z kancelarii Kieszkowska Rutkowska Kolasiński Kancelaria Prawna sp. j. z wykładem „Prawo konkurencji w sektorze motoryzacyjnym – obszary i zasady stosowania“.

 

Następnie doradca podatkowy Agnieszka Bieńkowska z Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o. i mecenas Anna Ziemnicka z Gekko Taxens M. Sobońska-Szylińska i Wspólnicy, Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych sp.k. przedstawiły na czym polega specyfika płatności podzielonej (split payment) w branży motoryzacyjnej.

 

Kolejne wystąpienie również dotyczyło podatków i nosiło tytuł „Najpoważniejsze wyzwania podatkowe w branży motoryzacyjnej: obszary szczególnego zainteresowania organów podatkowych oraz sukcesja” i tu prelegentami byli doradca podatkowy Jerzy Martini oraz doradca podatkowy Marek Szczepanik obydwaj z Martini i Wspólnicy Sp. z o.o. Spółka doradztwa podatkowego.

 

Ostatni wykład nosił tytuł „Mapa Prawna Motoryzacji: Najważniejsze zmiany prawne w obszarze sprzedaży pojazdów i usług serwisowych w roku 2018 i 2019” i przedstawił go radca prawny Paweł Tuzinek ze Związku Dealerów Samochodów.

 

Łącznie szkolenia trwały 6 godzin zegarowych.

 

Dziękujemy wszystkim prelegentom oraz obecnym!

 

Materiały ze szkolenia tj. prezentacje będzie można znaleźć w Strefie Członkowskiej. Następne seminarium szkoleniowe planowane jest na kwiecień 2019 roku. Kwestia tematów jakich będą dotyczyć poszczególne bloki szkoleniowe (po 1,5 godziny) jest ciągle otwarta, więc prosimy o zgłoszenia. Prawników zainteresowanych wystąpieniem również prosimy o kontakt z organizatorami.