Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar przygotowany przez TURCZA Kancelaria Radców Prawnych we współpracy z naszym stowarzyszeniem dotyczący zwolnień pracowników, który odbędzie się online 18 maja 2020 o godz. 10.
Branża motoryzacyjna broni się przed kryzysem. Trudno będzie jednak uniknąć jej zwolnień pracowników. Aby zoptymalizować ten proces pod kątem prawnym, przygotowaliśmy dla Państwa specjalny webinar. Webinar jest przygotowany w pierwszej kolejności dla dystrybutorów samochodów, ale zapraszamy także firmy z pozostałych segmentów rynku motoryzacyjnego.

 

Zwolnienia pracowników w praktyce

Data: 18.05.2020 (poniedziałek) godzina 10

 

 

W webinarze zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • bezpieczeństwo i proces zakończenia stosunku pracy
  • zwolnienia grupowe – kiedy „wpadamy” w ten reżim oraz obowiązki pracodawcy z nim związane
  • tryby zwolnienia (bez wypowiedzenia z winy pracownika, bez wypowiedzenia z przyczyn niezależnych od pracownika np. długotrwała choroba, za wypowiedzeniem- z przyczyn leżących po stronie pracownika oraz z przyczyn leżących po stronie pracodawcy)
  • spotkanie z pracownikiem (spotkanie twarzą w twarz, a także możliwość spotkania online)
  • przepisy związane z Covid-19 i zmiany w rozwiązywaniu stosunku pracy – co się zmieniło, co jest planowane, a co jest tylko faktem medialnym?
  • subwencje z PFR w ramach Tarczy 2.0 – jak wpływają na możliwości zwolnień?

W trakcie webinaru omówione zostaną ryzyka związane z rozwiązywaniem stosunku pracy (m.in. podstawy, terminy, bezpieczeństwo IT), co do których pracodawca musi mieć pełną świadomość mając na uwadze konkretny stan faktyczny. Jakiekolwiek niedopatrzenia lub zlekceważenie poszczególnych etapów procesu związanego ze zwolnieniem pracownika może się okazać bardzo kosztowne dla pracodawcy.

Szkolenie poprowadzi mec. Barbara Klimczyk

Specjalistka z zakresu prawa pracy z TURCZA Kancelarii Radców Prawnych z Poznania, adwokat Barbara Klimczyk świadczy obsługę prawną od 2009 r. Ukończyła aplikację adwokacką przy Wielkopolskiej Izbie Adwokackiej w Poznaniu. Doświadczenie zdobywała w jednej z renomowanych poznańskich kancelarii, kancelarii Bird & Bird oraz współpracując z jednostkami samorządu terytorialnego. Specjalizuje się w rozwiązywaniu sporów z zakresu indywidualnego i zbiorowego prawa pracy oraz prawno-pracowniczych aspektów transportu i logistyki ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu czasu pracy kierowców. Posiada szeroką wiedzę i praktykę w prowadzeniu sporów sądowych.
Jest prelegentem na licznych warsztatach i seminariach poświęconych prawu pracy oraz branży TSL.

Szkolenie jest bezpłatne i odbędzie się online. Uczestnictwo będzie możliwe po otrzymaniu potwierdzenia ze strony kancelarii. Liczba uczestników jest ograniczona.