Początek jesieni to tradycyjnie czas na kolejne spotkanie naszego Stowarzyszenia. Serdecznie zapraszamy na szkolenie “Mapa Prawna Motoryzacji 2021/2022” w ramach IV Seminarium Szkoleniowego SPRM, które odbędzie się 29 września 2021 roku w Warszawie w Airport Hotel Okęcie****, ul. Komitetu Obrony Robotników 24. Rozpoczynamy o godzinie 10:00!

Prelegenci z kancelarii Turcza Kancelaria Radców Prawnych, Martini i Wspólnicy oraz JDP Drapała & Partners przedstawią swoje tematy w tym roku na spotkaniu stacjonarnym, w Warszawie w Airport Hotel Okęcie. Tegoroczne seminarium skupi się przede wszystkim na bieżących oraz nadchodzących zmianach prawnych dotyczących branży motoryzacyjnej. Nowy Ład, przyszłość samochodów elektrycznych w Polsce, zmiany w prawie dotyczącym rękojmi oraz kwestie związane ze sprzedażą oraz sukcesją przedsiębiorstw to tematy, które nurtują wszystkich związanych z branżą automotive.

 

Na koniec spotkania zostało zaplanowane Walne Zebranie Stowarzyszenia, o którym powiadomiliśmy członków również drogą mailową.

 

Udział w Seminarium dla członków Stowarzyszenia oraz dla zaproszonych gości jest bezpłatny. Prosimy o potwierdzanie uczestnictwa na adres: stowarzyszenie@sprm.org.pl

 


Program:

10.00-10.10

Start spotkania

 

10.10-11.10

Sprzedaż przedsiębiorstwa, czy przygotowana sukcesja w branży motoryzacyjnej

radca prawny, syndyk Marek Turcza

 

11.20-11.50

Rynek pojazdów elektrycznych w Polsce – perspektywy rozwoju

radca prawny Marta Rabe-Kozłowska

 

12.00-13.00

Nowy Ład – perspektywa podatkowa. Status prac legislacyjnych oraz najważniejsze planowane zmiany

radca prawny Michał Hryszko, doradca podatkowy Maciej Kordalewski

 

13.00-13.30

Przerwa na lunch

 

13.30-15.00

Nadchodzące zmiany w prawie konsumenckim dotyczące rękojmi. Nowe wyzwania dla dystrybutorów w branży motoryzacyjnej

radca prawny, dr Marcin Chomiuk, adwokat Adam Usiądek

 

15.10-16.00

Walne Zebranie Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego

Pierwszy termin zebrania wyznaczono na godzinę 14:40.


Wykładowcy:

Marek Turcza – radca prawny, Turcza Kancelaria Radców Prawnych

Mecenas swojej karierze zawodowej piastował m.in. stanowiska w radach nadzorczych spółek kapitałowych, a także w radzie nadzorczej towarzystwa funduszy inwestycyjnych. Od 12 lat prowadzi Kancelarię Prawną TURCZA, w której na co dzień zatrudnionych jest blisko 20 adwokatów, radców prawnych i prawników. Domeną mec. Turczy są: prawo cywilne i gospodarcze, ze szczególnym uwzględnieniem kontraktów i transakcji handlowych, a także prawo nieruchomości, prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne.

 

Marta Rabe-Kozłowska – radca prawny, Turcza Kancelaria Radców Prawnych

Ukończyła aplikacje radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Doświadczenie zdobywała pracując w poznańskich kancelariach radcowskich i radcowsko-adwokackich, gdzie zajmowała się m.in. bieżącą obsługą spółek prawa handlowego, w tym należących do grupy kapitałowej, sprawami z obszaru prawa bankowego, kontraktowego oraz upadłościowego. Posiada bogate doświadczenie jako tłumacz (ustny i pisemny) tekstów o tematyce prawniczej, w szczególności szeroko pojętych umów gospodarczych.

 

Michał Hryszko – radca prawny, Martini i Wspólnicy

Radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doradztwem podatkowym zajmuje się od 2012 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w spółce doradztwa podatkowego Taxpoint, w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, a także w Enodo Advisors. Odpowiadał za projekty dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych – zarówno w ujęciu krajowym, jak i międzynarodowym (w tym podatku u źródła), a także MDR. Uczestnik licznych projektów dotyczących podatków bezpośrednich, M&A, jak również podatku VAT.

 

Maciej Kordalewski – doradca podatkowy, Martini i Wspólnicy

Prawnik, uczestnik Podyplomowych Studiów Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej. Współpracował z Zespołem Zarządzania Wiedzą Podatkową w Deloitte, a wcześniej w renomowanej kancelarii komorniczej w Warszawie. W Martini i Wspólnicy zajmuje się szeroko pojętą tematyką motoryzacyjną: autor publikacji z zakresu VAT w Rzeczpospolitej, portalu internetowym Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, miesięczniku „Dealer” oraz w serwisie moto-prawo.pl.

 

Dr Marcin Chomiuk – radca prawny, JDP Drapała & Partners 

Współkieruje praktyką Transakcyjną, Prawa Spółek oraz Fuzji i Przejęć. Ekspert w zakresie prawa kontraktów, prawa spółek oraz transakcji handlowych (M&A). Specjalizuje się także w doradztwie procesowym związanym ze sporami korporacyjnymi oraz sporami na tle kontraktów handlowych i dystrybucyjnych. Doradza przedsiębiorcom z branży produkcyjnej i usługowej, w szczególności z szeroko rozumianej branży motoryzacyjnej (producenci, dostawcy, importerzy, CFM). W swojej dotychczasowej karierze prowadził szereg restrukturyzacji korporacyjnych przedsiębiorstw w różnych sektorach gospodarki, a także postępowań sądowych, w tym arbitrażowych z elementem zagranicznym.

 

Adam Usiądek – adwokat, JDP Drapała & Partners 

W swojej dotychczasowej karierze zajmował się kompleksowym doradztwem na rzecz polskich i zagranicznych przedsiębiorców, w szczególności w zakresie budowania grup kapitałowych, jak również w zakresie przejmowania innych przedsiębiorstw share deals, asset deals, łącznie z przeprowadzeniem procesu due diligence. Posiada doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego dot. wealth management, w szczególności obejmującego planowanie sukcesji metodami alternatywnymi do spadkobrania, m.in. polegającymi na budowie holdingu.

 


Udział dla zaproszonych gości jest bezpłatny. Zapisz się na Seminarium poprzez formularz!

    Stowarzyszenie potwierdzi możliwość uczestnictwa.