Odbyło się już piąte z kolei spotkanie przedstawicieli działów prawnych firm motoryzacyjnych oraz kancelarii zajmujących się prawem motoryzacyjnym, prawem pracy oraz szeroko rozumianym biznesem! W trakcie szkolenia swoje tematy przedstawili Paweł Tuzinek – radca prawny, prezes Związek Dealerów Samochodów, Radca prawny Damian Kawecki i aplikant radcowski Łukasz Bielawski z Kancelarii Kowalski oraz Michał Szuszczyński – radca prawny z Szuszczyński Kamińska Kancelaria Prawa Pracy.

 

V Seminarium Szkoleniowe Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego zorganizowane w Airport Hotel w Warszawie, pozwoliło zapoznać się z najnowszymi tematami ponad 60 prawnikom, jak również osób będących bezpośrednio związanych z branżą motoryzacyjną. Podjęte zostały niezwykle istotne dla wszystkich zainteresowanych rynkiem automotive tematy dotyczące wytycznych GVO/VBER, rekomendacji KNF w zakresie likwidacji szkód komunikacyjnych oraz kwestiami związanymi z human resources w przedsiębiorstwach.


Poza częścią merytoryczną nie zabrakło szczególnie ważnego czasu na rozmowy kuluarowe przy kawie oraz w luźnej atmosferze lunchu. Wszystkie tematy podjęte w trakcie wydarzenia wzbudziły szerokie zainteresowanie osób biorących udział, w związku z czym już planowane jest zorganizowanie kolejnych, osobnych wydarzeń poświęconych poszczególnym zagadnieniom.

 

Dodatkowo po spotkaniu odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego, w trakcie którego zostało m.in. udzielone absolutorium dotychczasowemu składowi zarządu, zatwierdzono sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z działalności zarządu, a także zaktualizowana zostały uchwała o składkach członkowskich, tworząc zoptymalizowany sposób rozliczania składki w pierwszym, niepełnym roku członkostwa.

 

 

Wszystkie prezentacje z V Seminarium Szkoleniowego są udostępnione w strefie członkowskiej.


Wykładowcy:

Paweł Tuzinek – radca prawny, Związek Dealerów Samochodów

Prezes Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego, prezes Związku Dealerów Samochodów. Od 2010 roku świadczy pomoc prawną polskim dealerom, odpowiadając na bieżące problemy prawne tej branży. Opiniował niemal wszystkie nowe umowy dealerskie i stale opiniuje większość dokumentów kierowanych do sieci dealerskich przez importerów, ubezpieczycieli, banki i inne podmioty. Stale uczestniczy w procesach tworzenia prawa, przygotowując opinie, stanowiska i postulaty w imieniu branży.

 

Damian Kawecki – radca prawny, Kancelaria Kowalski

Łukasz Bielawski – aplikant radcowski, Kancelaria Kowalski

Przedstawiciele z Kancelarii Adwokackiej Łukasza Kowalskiego. Kancelaria mieści się w Częstochowie, ale profesjonalny, kilkunastoosobowy zespół adwokatów, radców prawnych i prawników świadczy swoje usługi na terenie całej Polski. Oferują pomoc przede wszystkim w zakresie sporów serwisów motoryzacyjnych z ubezpieczycielami z tytułu rozliczania napraw powypadkowych. Obsługują kilkunastu dealerów i grup dealerskich w całej Polsce.

 

Michał Szuszczyński – radca prawny, Szuszczyński Kamińska Kancelaria Prawa Pracy

Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu; absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa pracy na tym Uniwersytecie. Przez ponad 10 lat pracował w jednej z największych kancelarii prawnych w Wielkopolsce, w której przez 7 lat kierował pracami Departamentu Prawa Pracy. Założyciel i wspólnik kancelarii SZUSZCZYŃSKI KAMIŃSKA Kancelaria Prawa Pracy z siedzibą w Poznaniu świadczącej usługi doradcze z zakresu prawa pracy i prawa HR dla pracodawców, w tym wielu podmiotów z rynku motoryzacyjnego (autoryzowani dealerzy aut osobowych i dostawczych, producenci aut osobowych, dostawczych, autobusów i tramwajów, producenci podzespołów do produkcji pojazdów).

  

Dziękujemy wszystkim za przybycie i już teraz zapraszamy na kolejną edycję spotkania z cyklu
Mapa Prawna Motoryzacji!