ZAPRASZAMY NA WEBINAR

Kontrola trzeźwości pracowników 2023 – szkolenie dla fleet managerów

Szkolenie odbędzie się w dniu 14 marca 2023 r. o godzinie 10.00 w formule online. W celu zarejestrowania się na szkolenie kliknij TUTAJ.

 

Pod koniec lutego weszła w życie jedna z ważniejszych w ostatnich latach zmian w prawie pracy – regulująca dopuszczalność i zasady badania trzeźwości pracowników. Wprowadzenie takich przepisów było z punktu widzenia prawa konieczne, gdyż do tej pory takie badanie mogło się odbyć tylko za zgodą pracownika. Jest to nowelizacja szczególnie istotna dla pracodawców którzy posiadają w swoich przedsiębiorstwach floty pojazdów służbowych, z których korzystają ich pracownicy. Na szkolenie które pod patronatem Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego oraz Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych przeprowadzi Szuszczyński Kamińska Kancelaria Prawa Pracy zapraszamy w szczególności fleet managerów oraz osoby zajmujące się w przedsiębiorstwach wydawaniem pracownikom pojazdów służbowych.

 

Agenda:

  • Co nowego wynika dla pracodawców z nowych przepisów?
  • Jakie są ogólne zasady przeprowadzania kontroli trzeźwości przez pracodawcę?
  • Co będziemy stwierdzać w trakcie kontroli i dlaczego przepisy nie wspierają podejścia „zero tolerancji”?
  • Czy musimy wprowadzać kontrolę trzeźwości? Co się dzieje, gdy nie będziemy jej mieć?
  • Jak wprowadzić kontrolę w firmie – krok po kroku?
  • O co zadbać poza formalnościami?
  • Co z czasem kontroli i czasem niedopuszczenia do pracy – usprawiedliwiamy, płacimy?
  • Kiedy trzeba zaangażować Policję?
  • A co z narkotykami?

 

Na te i inne pytania odpowiedzą podczas szkolenia „Kontrola trzeźwości pracowników 2023 – szkolenie dla fleet managerów” wspólnicy kancelarii SZUSZCZYŃSKI KAMIŃSKA Kancelaria Prawa Pracy z Poznania (www.szuszczynski.pl) – mec. Anna Kamińska mec. Justyna Grzelak-Grzyb.

 

Zasady przetwarzania danych osobowych przez Kancelarię będącą administratorem danych osobowych uczestników webinarium przedstawione są TUTAJ, a polityka prywatności dostępna jest TUTAJ. Prosimy o zapoznanie się z nimi przed rejestracją na wydarzenie.

Szkolenie poprowadzi:

1

Radca prawny

Anna Kamińska

Od kilkunastu lat zajmuję się indywidualnym oraz zbiorowym prawem pracy, doradzając polskim i zagranicznym przedsiębiorcom w tej materii w ich bieżącej działalności, a także w procesach przekształceń kapitałowych. W Kancelarii zajmuję się przede wszystkim kwestiami związanymi z ochroną danych osobowych, zabezpieczeniem pracodawców przed naruszaniem tajemnicy przedsiębiorstwa i działalnością konkurencyjną pracowników, a także przeprowadzaniem audytów (due dilligence) prawnopracowniczych. Miałam okazję prowadzić restrukturyzacje zatrudnienia, obejmujące zarówno programy dobrowolnych odejść, jak i zwolnienia grupowe, a także transfery zakładu pracy na innego pracodawcę. Reprezentuję Klientów w sporach prawnopracowniczych oraz w postępowaniach przeciwko ZUS przed sądami powszechnymi oraz Sądem Najwyższym.

Posiadam rozległe doświadczenie szkoleniowe. Od początku mojej praktyki zawodowej wiele czasu i zaangażowania poświęcam prowadzeniu szkoleń i warsztatów z szeroko rozumianego prawa HR, a także publikacji artykułów związanych z tą tematyką.

Ukończyłam europeistykę oraz prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jestem członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.

2

Radca prawny

Justyna Grzelak-Grzyb

Współpracując z Kancelarią zajmuję się kwestiami związanymi z zakładowym funduszem świadczeń socjalnych. W tym zakresie kompleksowo wspieram Klientów w tworzeniu i wprowadzaniu w życie regulaminu zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, a także zajmuję się bieżącym doradztwem w zakresie praktycznego stosowania przepisów regulaminu, jak i ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych w codziennym funkcjonowaniu zakładu pracy.

Posiadam doświadczenie w sprawach indywidulanych i zbiorowych stosunków pracy, w tym dotyczących zwolnień, relacji ze związkami zawodowymi czy zatrudniania i odpowiedzialności pracowników w branży aptekarskiej, a także przejścia części lub całości zakładu pracy na nowego pracodawcę w związku ze sprzedażą zorganizowanej części przedsiębiorstwa. W związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemii, zajmuję się również szczególnymi uregulowaniami dotyczącymi Tarcz Antykryzysowych i Finansowych.

Ponadto, reprezentuję Klientów przed sądami powszechnymi wszystkich instancji, a także w postępowaniach przed mediatorem.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam świadcząc kompleksowe usługi prawne na rzecz przedsiębiorców, spółdzielni i osób fizycznych.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Prosimy o jak najwcześniejszą rejestrację – liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkolenie odbędzie się w formie webinaru online – link do dołączenia otrzymają Państwo na dzień przed wydarzeniem.