Serdecznie zapraszamy przedstawicieli działów prawnych firm motoryzacyjnych oraz kancelarii zajmujących się prawem motoryzacyjnym, prawem pracy oraz szeroko rozumianym biznesem na V Seminarium Szkoleniowe Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego “Mapa Prawna Motoryzacji 2022/2023” połączone z Walnym Zebraniem Członków. Seminarium odbędzie się w dniu 7 września 2022 roku, w Airport Hotel Okęcie**** w Warszawie, przy ul. Komitetu Obrony Robotników 24 od godz. 10:00.

Prelegenci ze Związku Dealerów Samochodów, kancelarii Kancelaria Kowalski oraz Szuszczyński Kamińska Kancelaria Prawa Pracy przedstawią swoje tematy w tym roku na spotkaniu stacjonarnym, w Warszawie w Airport Hotel Okęcie. Tegoroczne seminarium skupi się przede wszystkim na bieżących oraz nadchodzących zmianach prawnych dotyczących branży motoryzacyjnej.

 

Gwarantujemy, że piąte spotkanie z cyklu Mapa Prawna Motoryzacji rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące kwestii podejmowanych przez naszych prelegentów. Na koniec części merytorycznej zostało zaplanowane Walne Zebranie Stowarzyszenia, o którym powiadomiliśmy członków drogą mailową.

 

W trakcie Seminarium zaplanowany został również czas na przerwę, która pozwoli na swobodną wymianę opinii w luźnej atmosferze lunchu.

 


Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie 7 września 2022 roku w Airport Hotel Okęcie w Warszawie, przy ulicy Komitetu Obrony Robotników 24.


Program:

10.00-10.10

Start spotkania

 

10.10-11.10

Nowe rozporządzenie VBER – czy jesteśmy w przeddzień rewolucji na rynku sprzedaży samochodów?

radca prawny Paweł Tuzinek, Związek Dealerów Samochodów

 

11.25-12.25

Nowe Rekomendacje KNF dla likwidacji szkód komunikacyjnych – najważniejsze zmiany z punktu widzenia serwisów motoryzacyjnych

adwokat Łukasz Kowalski, Kancelaria Kowalski

 

12.40-13.40

Umowy lojalnościowe, tajemnica przedsiębiorstwa i zakaz konkurencji – jak efektywnie wykorzystywać te narzędzia dla celów ochrony interesów firmy z branży motoryzacyjnej

radca prawny Michał Szuszczyński, Szuszczyński Kamińska Kancelaria Prawa Pracy

14.00-14.30

Lunch dla uczestników seminarium i zakończenie spotkania

 

14.30

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego

 

 


Wykładowcy:

Paweł Tuzinek – radca prawny, Związek Dealerów Samochodów

Prezes Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego, prezes Związku Dealerów Samochodów. Od 2010 roku świadczy pomoc prawną polskim dealerom, odpowiadając na bieżące problemy prawne tej branży. Opiniował niemal wszystkie nowe umowy dealerskie i stale opiniuje większość dokumentów kierowanych do sieci dealerskich przez importerów, ubezpieczycieli, banki i inne podmioty. Stale uczestniczy w procesach tworzenia prawa, przygotowując opinie, stanowiska i postulaty w imieniu branży.

 

Łukasz Kowalski – adwokat, Kancelaria Kowalski

Od początku działalności zawodowej związany z kompleksową, bieżącą obsługą prawną przedsiębiorców, w tym w szczególności z branży motoryzacyjnej. Adwokat Łukasz Kowalski jest Absolwentem Studiów Menadżerskich MBA w Szkole Głównej Handlowej. Od kilku lat obsługuje największe grupy dealerskie w Polsce. Jego kancelaria jako jedna z nielicznych specjalizuje się w prawie sportowym. Reprezentował i świadczył pomoc prawną reprezentantom Polski w siatkówce, piłce nożnej oraz w sporcie żużlowym.

 

Michał Szuszczyński – radca prawny, Szuszczyński Kamińska Kancelaria Prawa Pracy

Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu; absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa pracy na tym Uniwersytecie. Przez ponad 10 lat pracował w jednej z największych kancelarii prawnych w Wielkopolsce, w której przez 7 lat kierował pracami Departamentu Prawa Pracy. Założyciel i wspólnik kancelarii SZUSZCZYŃSKI KAMIŃSKA Kancelaria Prawa Pracy z siedzibą w Poznaniu świadczącej usługi doradcze z zakresu prawa pracy i prawa HR dla pracodawców, w tym wielu podmiotów z rynku motoryzacyjnego (autoryzowani dealerzy aut osobowych i dostawczych, producenci aut osobowych, dostawczych, autobusów i tramwajów, producenci podzespołów do produkcji pojazdów).

 


Udział dla zaproszonych gości jest bezpłatny. Zapisz się na Seminarium poprzez formularz!

    Prosimy o potwierdzania uczestnictwa w Seminarium poprzez rejestrację w formularzu zgłoszeniowym.
    Rejestracja jest równoznaczna z potwierdzeniem przybycia.

     

    Udział w Seminarium dla członków Stowarzyszenia oraz zaproszonych gości jest bezpłatny.
    Prosimy o możliwie szybką rejestrację, liczba miejsc jest ograniczona.