Rok 2020 nie był dla przedsiębiorców łaskawy. Pandemia koronawirusa niewątpliwie zdominowała wszystkie aspekty naszego życia. Skończyła się również motoryzacyjna passa. Niestety, ustawodawca na 2021 r. przewidział zmiany w przepisach, które również będą miały bezpośredni wpływ na tę branżę. Organizowany przez nas, bezpłatny webinar ma na celu przybliżenie tych zmian oraz zwrócenie uwagi na najważniejsze kwestie dla branży motoryzacyjnej.

 

Od stycznia 2021 r. pojawiła się nowa kategoria kupujących, którzy uzyskali uprawnienia wynikające z Kodeksu cywilnego i innych przepisów szczególnych, takie jak konsumenci. Już od czerwca br. autoryzowany salon sprzedaży będzie miał możliwość załatwienia formalności związanych z rejestracją nowego pojazdu za klienta, a także umożliwi mu odbiór zarejestrowanego pojazdu z salonu sprzedaży.

 

Po 1 stycznia 2021 r. zaczęła obowiązywać nowa norma emisji spalin Euro 6d.

 

Ustawodawca wprowadził zmiany w zakresie opodatkowania spółek kapitałowych, wprowadził opłatę mocową, podwyższył pensję minimalną, wprowadził obowiązek rejestracji umów o dzieło, zwiększył uprawnienia rodzicielskie związane z dyrektywą unijną oraz podwyższył podatek od gruntów.

 

19.01.2021 | godz. 10:00-11:00

 

Plan szkolenia:

10:00 – 11:00 Najważniejsze zmiany dla branży motoryzacyjnej w 2021 r.

  • rozszerzenie przepisów z zakresu ochrony konsumenckiej na przedsiębiorców,
  • zmiany w prawie o ruchu drogowym,
  • nowe normy emisji spalin EURO 6d,
  • nowy sposób opodatkowania spółek kapitałowych,
  • wprowadzenie opłaty mocowej,
  • podwyższenie pensji minimalnej, obowiązek rejestracji umów o dzieło, uprawnienia rodzicielskie dla ojców,
  • podwyższenie podatków od gruntów.

 

Adresaci szkolenia:

zarząd, kadra kierownicza, dyrektorzy, pracownicy działu sprzedaży, prawnicy in-house.

 

Prelegent:

Małgorzata Miller – radca prawny, manager ds. obsługi prawnej branży automotive w kancelarii M. Krotoski Adwokaci i Radcy Prawni sp. k. Autorka licznych publikacji w mediach branżowych i ogólnopolskich. Prawnik z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej.