Rok 2020 był dla większości przedsiębiorców czasem trudnej walki o utrzymanie miejsc pracy, jak i samej działalności. Pokazał nam również, jak ważne jest posiadanie porządnych procedur i sprawne kryzysowe zarządzanie.  Z nadzieją patrząc w przyszłość, oddajemy w Państwa ręce – przygotowany przez prawników z kancelarii M. Krotoski Adwokaci – kalendarz na rok 2021, który może posłużyć za kompleksowy przewodnik po obszarach i procedurach składających się na compliance. Zapraszamy też na bezpłatny webinar w dniu 9 lutego 2021 roku.

Compliance służy unikaniu różnego rodzaju zagrożeń czyli unikaniu sytuacji, w której spółka przegra proces, czy zapłaci wysokie odszkodowanie albo będzie musiała mierzyć się z odwołaniami na skutek niekorzystnych decyzji organów, które prowadziłyby kontrolę.

 

Projekt ten został rozpisany na cały rok – każdy miesiąc jest innym podlegającym regulacjom obszarem. Chcemy Państwu towarzyszyć na bieżąco we wdrażaniu zmian, gdyż wiemy, że wymagają one nakładu czasu i pracy. Dlatego też raz w miesiącu będą od nas Państwo otrzymywać merytoryczne artykuły, alerty prawne i infografiki, które powinny ułatwić zrozumienie tematu oraz istotę problemu. By otrzymywać materiały, prosimy o wyrażenie zgody na ich otrzymywanie za pośrednictwem adresu e-mail: kancelaria@krotoski-adwokaci.pl z dopiskiem “zgoda compliance”.

Luty jest miesiącem, który upływa nam pod znakiem procedur związanych z AML, czyli przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy.

 

W ostatnim czasie Generalny Inspektor Informacji Finansowej (GIIF) w wyniku kontroli w instytucjach pozafinansowych zidentyfikował wiele nieprawidłowości tj. brak oceny ryzyka lub jej aktualizacji, brak lub nieprawidłowe stosowanie środków bezpieczeństwa finansowego, brak zawiadomienia GIIF o okolicznościach, które mogą wskazywać na podejrzenie popełnienia przestępstwa oraz zbyt rzadkie szkolenia osób wykonujących obowiązki związane z AML.

 

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze, pełny harmonogram wydarzenia dostępny jest za pośrednictwem formularza rejestracyjnego.