Eksperci Martini Tax na zlecenie PolskiAutohandel.pl przygotowali szkolenie, które pomoże nam przygotować się do wchodzących w życie rozwiązań nazywanych Polskim Ładem. Jest to ostatni moment by poznać szczegóły nowego prawa i właściwie zaplanować wdrożenie odpowiednich kroków.

Szkolenie będące usystematyzowaniem dostępnej wiedzy oraz propozycją możliwych działań odbędzie się 13 stycznia 2021r. o godzinie 10:00. Szkolenie odbędzie się w formule online i potrwa do trzech godzin. W trakcie szkolenia zostaną przedstawione i omówione zagrożenia oraz szanse wynikające z nowowprowadzanego prawa. Eksperci w trakcie webinaru wyjaśnią nam, jak się do nich przygotować oraz jak możemy z nich korzystać.

 

Najważniejszymi poruszonymi zagadnieniami będą:

 • Składka zdrowotna – wpływ braku odliczenia składki na efektywność form prowadzenia działalności.
 • Ryczałt ewidencjonowany – Próg przychodowy, ograniczenia, stawki ryczałtu.
 • Brak możliwości amortyzowania mieszkań.
 • Zmiany zasad opodatkowania wykupu przedmiotu leasingu – Przychód ze sprzedaży poleasingowego samochodu wykupionego do majątku osobistego będzie uznawany za przychód z działalności gospodarczej.
 • Ulga dla klasy średniej – Mechanizm zmniejszający negatywne zmiany w naliczaniu składki zdrowotnej.
 • Zmiany progów podatkowych
 • Zmiany w ustalaniu ryczałtu dla aut służbowych.
 • Nowy limit transakcji gotówkowych – Nowe limity w transakcjach B2C oraz B2B.
 • Estoński CIT 2.0 -Czy może być alternatywą dla jednoosobowej działalności gospodarczej?
 • Prosta Spółka Akcyjna – jak wygląda od strony podatkowej?
 • Minimalny podatek dochodowy – opodatkowanie przychodów i niektórych kosztów spółek na stracie lub z niską rentownością.
 • Ukryta dywidenda – Traktowanie niektórych kosztów jako ukrytej dywidendy i wyłączenie ich z kosztów.

Szkolenie poprowadzą

Grzegorz Szachowicz

 

Doradca podatkowy w Kancelarii Martini i Wspólnicy z ponad 14-letnim doświadczeniem w świadczeniu usług doradztwa podatkowego. Grzegorz był poprzednio związany z PwC, Wierzbowski Eversheds oraz Kancelarią Ożóg Tomczykowski, w której pełnił funkcje Menadżera w Zespole Podatku dochodowego od osób prawnych oraz Planowania Podatkowego.  Brał udział w licznych przeglądach podatkowych typu due diligence oraz projektach obejmujących opracowywanie podatkowo efektywnych struktur nabycia i finansowania inwestycji.

Maciej Kordalewski

 

Doradca podatkowy, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje doświadczenie zdobywał w Zespole Zarządzania Wiedzą Podatkową w Deloitte. Specjalista w obszarze działalności dealerskiej oraz szeroko pojętej branży motoryzacyjnej. Autor szkoleń dla branży motoryzacyjnej. Uczestnik Prawniczego Seminarium Doktoranckiego na Akademii Leona Koźmińskiego, a także Podyplomowych Studiów Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej. Komentator i autor publikacji w Rzeczpospolitej, Dzienniku Gazecie Prawnej, miesięczniku „Dealer” oraz na portalach internetowych prawo.pl, moto-prawo.pl czy portal Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.