1 czerwca weszło w życie rozporządzenie VBER. To drugi (po MVBER) najważniejszy dokument prawny dla rynku dealerskiego w Unii Europejskiej i w ogóle rynku dystrybucji, ponieważ dotyczy on umów dystrybucyjnych dla wszystkich branż. Opublikowano także tekst „Wytycznych w sprawie ograniczeń wertykalnych” czyli dokumentu uzupełniającego rozporządzenie i stanowiącego wyjaśnienie najważniejszych kwestii.

 

Szkolenie odbędzie się 13 czerwca 2022 roku (poniedziałek) o godzinie 12:00 w formule on-line.

Związek Dealerów Samochodów, który od początku był zaangażowany w konsultacje nowych przepisów VBER/GVO, organizuje szkolenie, które odpowie na najważniejsze pytania dotyczące nowego prawa unijnego oraz tego w jaki sposób dotkną one branżę motoryzacyjną, ale przede wszystkim samych dealerów samochodów.

W trakcie szkolenia zostaną przedstawione i omówione najważniejsze kwestie wynikające z nowowprowadzanych przepisów. Radca prawny, Prezes Związku Dealerów Samochodów, Paweł Tuzinek w trakcie Webinaru opowie, jak rozporządzenie wpłynie na rynek dealerski oraz jakie przyniesie skutki dla samych dealerów.

 

Agenda spotkania:

  • Stan wdrażania modelu agencyjnego w Polsce i na rynkach w Europie
  • Model agencyjny oraz “nieautentyczny” model agencyjny
  • Czy importer może zmusić dealera do stosowania modelu agencyjnego?
  • Koszty działalności dealera definiowane przez nowe VBER oraz sposoby ich rozliczania z importerem
  • Jak będą kształtowane ceny w modelu agencyjnym?
  • Sprzedaż w Internecie według VBER

Szkolenie jest bezpłatne dla Członków Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego

Członkowie SPRM chcący wziąć udział w szkoleniu muszą się na nie zarejestrować – wszystkim uczestnikom zostaną wysłane indywidualne linki z dostępem.